Rolety rzymskie


Początki rolet rzymskich

Początki Rzymu datuje się n 753 p n e i przez ok 1229 lat było to centrum kultury , która miała wpływ na cały świat. Każdy z nas zapoznał się tym pięknym okresem w szkole na lekcjach historii . Ale mało kto wie że tak piękne i często wybierane przez nas rolety rzymskie to także dzieło starożytnych Rzymian.To właśnie rzemieślnicy Rzymscy skonstruowali proste i skuteczne zaciemnienie okien , które chroniło przed żarem słońca i kurzem unoszącym się w powietrzu. Taki system niezwykle skuteczny przetrwał do dzisiejszego dnia . Dzięki ogromnej ilości tkanin na rynku na pewno , nie zależnie od rodzaju wnętrza uda się dobrać idealna i elegancką tkaninę.
Nic dziwnego skoro odpowiednio dobrane tkaniny pod względem kolorystyki wnętrza stanowią idealną , przyciągającą wzrok ozdobę każdego pomieszczenia.
Roleta rzymska sterowana przez doskonale mechanizmy rolkowe i wyposażona w system samohamujący zapewni doskonałą regulację przy podnoszeniu i opuszczaniu rolety oraz umożliwi zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości .
Rolety rzymskie świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach nowoczesnych i stylizowanych , dając efekt przytulności , intymności i ciepła domowego